Kto jest kim na czacie?

Kto jest kim na czacie?

Poniżej przestawimy symbole używane na czacie. Niektórzy wchodzą na czat tylko swobodnie porozmawiać i nie interesują się kto kim jest i jaką posiada funkcje. Ale za wyjątkami są osoby co lubią wiedzieć z jaką osobą rozmawiają.

 

Zacznijmy od sortowania najwyższych uprawnień do najniższych

Admin czatuWłaściciel czatu.  Posiada pełne uprawnienia potrzebne do administracji całym czatem. Podobnie jak właściciel i operatorzy pokoju może wyrzucać i blokować dostęp do pokoju. Może też wypraszać ludzi z czata i blokować im całkowicie dostęp do niego.

 Właściciel pokoju – jeśli masz stały nick, to możesz założyć swój własny pokój czatowy. Stajesz się wówczas jego prawnym właścicielem. Właściciel pokoju room ma w nim pełną władzę. Status właściciela pokoju sygnalizowany jest ikonką korony przy nicku.

 Superoperator czyt. Sopstatus superoperatora nadawany i odbierany jest przez właściciela pokoju. Superoperator przede wszystkim dba o porządek w pokoju – wyprasza i blokuje dostęp do niego użytkownikom łamiącym reguły czata. Status superoperatora sygnalizowany jest ikonką gwiazdy szeryfa przy nicku.

 Operator czyt. Opstatus ten może zostać nadany albo przez właściciela, albo przez superoperatora pokoju. Podobnie jak superop, jego głównym zadaniem jest pilnowanie porządku.

VIP pokoju – Wyróżnienie nadawane wzorowym zachowaniem, status jest nadawany przez wszystkie statusy uprawnień. Istnieje możliwość Vip-a stałego na pokoju, status vipa stałego nadaje admin czatu na pokojach głównych lub właściciel pokoju na swoich pokojach room

Istnieją jeszcze Boty które mają przepisane funkcje np:

  • ChanServ
    – NickSerb
    – BotServ
    – HostServ

Boty nie mają na celu straszyć, lecz pilnują serwerów. Każdy bot ma przepisaną inną funkcję i inne uprawnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *